Zmarszczki zaczynają pojawiać się na twarzy już po ukończeniu 25 roku życia, dlatego też jak najwcześniej należy rozpocząć stosowanie kremów, które odwleczą w czasie ten nieuchronny proces. Oczywiście raz na zawsze nie da się pozbyć zmarszczek, stosując wyłącznie kremy, jednak w skuteczny sposób można je nieco spłycić, dzięki czemu staną się mniej widoczne. Jaki jednak krem przeciwzmarszczkowy warto wybrać?
Najskuteczniejszy krem przeciwzmarszczkowy

Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy to taki zawierający w swoim składzie określone substancje, które odpowiadają za wygląd skóry. Najlepiej w tym przypadku sięgnąć po kosmetyki naturalne, które są całkowicie bezpieczne dla skóry i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Bardzo dobrze w tym przypadku sprawdza się preparat przeciwzmarszczkowy Richevon, który w widoczny sposób pomaga poprawić wygląd skóry poprzez spłycenie zmarszczek, a także odpowiednie napięcie skóry. Po użyciu tego kremu skóra staje się gładsza, jędrniejsza, a także odzyskuje zdrowy koloryt. Stosując zatem regularnie wspominany krem, można nie tylko wygładzić skórę, ale również zapobiec pojawieniu się kolejnych zmarszczek.

Jakich składników należy szukać w kremach przeciwzmarszczkowych?

Aby krem przeciwzmarszczkowy był naprawdę skuteczny, niezwykle ważne jest to, aby znalazł się w nim przynajmniej jeden ze składników aktywnych, który odpowiada za młody wygląd skóry. Pierwszym takim składnikiem jest kwas hialuronowy, który pochłaniając wilgoć z powietrza, dogłębnie nawilża skórę. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem jest retinol, który wspomaga produkcję kolagenu, czyli substancji odpowiadającej za elastyczność skóry. Stosowanie kremów bogatych w retinol pomaga zlikwidować skórne niedoskonałości, takie właśnie jak zmarszczki oraz przebarwienia. W walce ze zmarszczkami niezwykle ważne są również witaminy a w szczególności witaminy C i E, które walczą z wolnymi rodnikami, a także stymulują skórę do produkcji dwóch najważniejszych substancji przeciwzmarszczkowych, czyli kolagenu i elastyny.

Bibliografia

1. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006
2. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007