Cera trądzikowa, stanowi duży dyskomfort. Bardzo często bywa tak, że wyprysków nie da się ukryć pod warstwą makijażu. W celu gruntownego pozbycia się tego schorzenia, trzeba zadbać o swoją skórę kosmetykami najwyższej jakości, które będą zawierały w składzie naturalne składniki. Taki kosmetyk zadziała mocno nawilżająco oraz łagodząco. Jest to bardzo ważne, aby nawilżać skórę kremem na trądzik, który nie będzie zatykał porów, natomiast efektywnie pielęgnował  skórę twarzy.

Co zawierają skuteczne kremy przeciwtrądzikowe?

Skuteczny krem przeciwtrądzikowy zawiera w składzie między innymi ekstrakt z nagietka czy innych kwiatów. Ten składnik działa silnie przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Stwarza on niekorzystne warunki dla rozwoju bakterii na skórze twarzy. Często tez takie kremy zawierają ekstrakty z drożdży.

Jeśli jednak widzisz na etykiecie alkohol, lepiej zdecyduj się na inny specyfik – ten składnik mocno wysusza twarz i ją podrażnia, przez co dla skóry trądzikowej, suchej i wrażliwej nie jest wskazany.

Natura na pierwszym miejscu

Warto również wiedzieć, iż kremy przeciwtrądzikowe z firmy Sevolium zawierają ekstrakt z lukrecji, który łagodzi wszelkie podrażnienia. Natomiast nanozłoto oczyszcza skórę z nadmiaru sebum, dzięki temu pory się nie zatykają, skóra może ,,oddychać”.

Ten łagodzący krem na trądzik zawiera również w swoim składzie wyciąg z liści i kory. Dzięki tym składnikom, naczynia włosowate zostają uszczelnione. Ekstrakt z nagietka zawarty w kremie odpowiada za działanie łagodzące, bakteriostatyczne oraz przeciwzapalne. Wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego doskonale łagodzi wszystkie podrażnienia.

Cynk, znajdujący się w produkcie, reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra zaczyna nabierać ładniejszego i zdrowszego wyglądu.

Dobre składniki i skuteczność kremu na trądzik

Krem powinien być:

  • oczyszczający,
  • nawilżający,
  • łagodzący,
  • odżywczy.

Serum Sevolium wykazuje się efektywnym działaniem jako krem łagodzący. Wszystkie składniki połączone ze sobą, zapewniają dużą skuteczność w działaniu, w szybkim czasie, od momentu pierwszego zastosowania kremu. Krem przeciw trądzikowi Sevolium posiada doskonałą formułę, która łagodzi wszystkie podrażnienia i nawilża skórę. Wyciąg z drożdży również jest obecny w tym produkcie, przyczynia się on do łagodzącego działania kremu. Natomiast, miedź eliminuje blizny potrądzikowe, więc jest również bardzo przydatnym składnikiem w kremie Sevolium. Krem przeciw trądzikowy Sevolium może być stosowany podczas codziennej pielęgnacji.