Makijaż permanentny co to?

Makijaż permanentny jest to makijaż trwały , który polega na wprowadzeniu specjalnych pigmentów, pochodzenia naturalnego, pod skórę za pomocą igły. Idealnie podkreśli urodę lub ukryje jej mankamenty. Wykonuje się makijaż permanentny brwi, oczu i ust.

Sposób aplikacji przypomina tatuowanie. Zabieg nie należy do przyjemnych, jednak nie jest też bardzo bolesny, dodatkowo używa się preparatów znieczulających np. kremy. Aby efekt był trwały i utrzymywał się przed długi czas, zabieg należy powtórzyć po dwóch tygodniach, celem korekty.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Otóż od dwóch do pięciu lat. Jeśli nie lubisz się malować, nie masz czasu to makijaż permanentny jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.Przed wykonaniem makijażu permanentnego, koniecznie należy sprawdzić studio: czy pracują w nim profesjonaliści, jakie posiadają doświadczenie i kwalifikacje, jakich narzędzi używają. Makijaż ten można usunąć jedynie przy pomocy lasera.

Makijaż permanentny brwi – metody

Piękne brwi nadają twarzy wyrazu oraz podkreślają urodę, nic dziwnego, że makijaż permanentny brwi jest ostatnio bardzo modny. Możemy rozróżnić trzy techniki jego wykonywania:

  • metoda piórkowa
  • metoda cieniowania
  • metoda włoskowa

Każda metoda wymaga innego sposobu nakładania pigmentu, przez co różnią się od siebie trwałością i efektem końcowym. Na czym więc polegają poszczególne metody makijażu permanentnego brwi?

Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa

wykonuje się go za pomocą specjalnego piórka, dzięki któremu, rysowany włos jest bardzo precyzyjny i wygląda bardzo naturalnie. Jest to najbardziej inwazyjna metoda makijażu permanentnego brwi, ponieważ piórko wbijane jest na większą głębokość skóry.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

wykonuje się przy użyciu maszynki i pojedynczej igły, a polega na odwzorowaniu naturalnego kształtu włosa. Metoda ta daje najbardziej naturalny efekt, wymaga doskonałej techniki i precyzji, dlatego musi być wykonana przez profesjonalistę.

Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania

stosuję się ją u osób, które posiadają gęste brwi, lecz chcą nadać im odpowiedniego koloru (przeważnie przyciemnić) oraz kształtu. Metoda ta polega na wypełnieniu kolorem łuku brwiowego. Kolor aplikowany jest od wewnętrznej strony i jest jaśniejszy, a staje się coraz ciemniejszy do zewnętrznej strony brwi.

makijaż ust

Makijaż permanentny ust

Cieszy się wielką popularnością wśród kobiet, które chcą mieć piękne usta. Podkreśla kształt ust, wyrównuje, nadaje koloryt. Dzięki makijażowi permanentnemu ust możemy uzyskać pełne, optycznie powiększone usta. Najczęściej wykonuje się go metodą, która polega na wyraźnym zarysowaniu konturów linii ust i zacieniowaniem całej powierzchni. Kolor i kształt dobiera się do urody i karnacji klientki.

Makijaż permanentny oczu

Polega na wprowadzeniu naturalnego, czarnego pigmentu przy linii rzęs. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Konieczna jest powtórka zabiegu, która ma na celu zachowanie odpowiedniego koloru i kształtu.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Makijaż permanentny to zabieg, który ingeruje w naszą skórę dlatego istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają możliwość wykonania tego rodzaju makijażu. Oto klika z nich:- infekcje np. opryszczka- łuszczyca- cukrzyca- nowotwór- ciąża i okres karmienia dziecka- świeże zabiegi powiększania ust lub botox.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE KOSMETYCZNYM
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl