Hemoroidy są naturalnymi strukturami odbytu. Jest to choroba, która rozwija się bardzo powoli, dlatego też jak najwcześniejsze jej wykrycie powoduje szybsze wyleczenie. Jeżeli u chorego pojawi się krwawienie, to należy niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty. Stan chorobowy hemoroidów pojawia się, gdy guzki rozciągają się ponad miarę i wypełniają krwią, co skutkuje tym, że nie jesteśmy w stanie do końca się opróżnić.

Zobacz jak powstają na http://hemoroidy-leczenie.net.pl/od-czego-powstaja-hemoroidy/

Aby unikać tej choroby należy prowadzić aktywny tryb życia, unikać częstych zaparć, pamiętać o higienie intymnej, nosić bawełnianą bieliznę, wystrzegać się seksu analnego, należy pić codziennie przynajmniej jeden litr płynów, jadać jak najwięcej owoców, warzyw i produktów pełnowartościowych, ograniczyć produkty wzdymające,jak również unikać długo trwałego napięcia mięśni brzucha podczas wizyty w toalecie. Żylaki odbytu często idą w parze ze złą dietą. Równie często schorzenie to towarzyszy kobietom w ciąży, rozwijający się płód może uciskać przewody żylne, co powoduje zaburzony przepływ krwi i zaburzenia w pracy jelit. W innym przypadku hemoroidy wpływają także na przebieg porodu. Jakie leczenie domowe na żylaki odbytu?

Nasiadówki

Należy nalać do letniej wody w wannie wywar z kory dęby, rumianku lub nadmanganianu potasu. W przypadku ostrego nasilenia chory ulgę przynoszą nasiadówki w ziemnej wodzie, które są naprzemiennie polewane na uda i kolana.

Okłady

W chusteczkę należy zwinąć kostkę lodu, następnie przykładać do odbytu przez kilka minut. Taka kuracja powodu ustanie bólu.

Ziołowa herbata

Zioła herbata jest dobrym zastosowaniem przy tego typu schorzeniu, bowiem jest ogólnodostępna, jak również można taką herbatę przygotować samemu. Łyżeczkę mieszanki na przykład z bzu, pokrzywy należy zalać wrząca wodą i zaparzać przez około dwadzieścia minut, aż herbata będzie mocna.

Dieta

W stosowaniu diety przy hemoroidach należy zwrócić dużą uwagę czy jest ona bogata w odpowiadającą ilość błonnika. Gdyż mała ilość nam nie pomoże, a zbyt duża może zaszkodzić. Naukowo dowiedziono, iż dieta obfitująca w tłuszcze zwierzęce sprzyja rozwojowi tej choroby.